img
img

Найпопулярніші

Діти беруть участь у літніх творчих конкурсах 2025 року

Літні конкурси для дітей 2025: можливості та дедлайни

Літо — це час, коли шкільні дзвоники замовкають, але допитливість дітей нікуди не зникає. Навпаки, вона тече мов бурхлива річка і тільки встигай кудись спрямовувати цей потік енергії. У когось він веде до нових ігор, у когось до нескінченних відео в Тік Ток, а хтось саме влітку наважується проявити себе: написати вірш, зняти відео, записати…

Діти досліджують експонати у Музеї математики в Києві

Музей математики у Києві: інтерактив, ілюзії та наука в грі

У Києві відкрився музей, де математику можна… побачити, помацати, покрутити і навіть пройти ногами. Не повірите, але тут немає ані нудних стендів, ані «руками не чіпати». Натомість оптичні ілюзії, головоломки, дзеркальні тунелі й задачі, які викликають сміх, а не втому. І ми зовсім не про фантастику. Ми про новий Музей математики — простір, який не…

Обкладинки дитячих книг з літнім настроєм – добірка для веселого читання на канікулах

Веселі книги для дітей на літо, добірка з гумором і літнім настроєм!

Шкільна програма, звісно, важлива, але на літніх канікулах хочеться просто відпочити й посміятись від душі. Ми всі знаємо, як інколи важливо відволікатися від серйозних книг та складних тем і просто поринути в історії, що дарують радість та легкість. Коли кожна сторінка приносить не тільки задоволення, а й щиру посмішку.  Тож ми підібрали сучасні українські книги…

Український тато з дитиною у 2020-х — сучасне батьківство

День батька 15 червня – як змінився український тато за 30 років!

У 90-х тато рідко з’являвся на батьківських зборах. У 2020-х — веде телеграм-канал «Як бути татом», ходить у декрет і записує рілси про дитячі істерики. І це не фантастика, не скандинавські країни, а сучасна Україна.  У цій статті ми простежимо, як за 35 років змінився образ українського батька: від мовчазного «годувальника» до людини, яка вміє…

“Піся”, “квіточка”, “перчик”. Як їх правильно називати?

Цікавість до власного тіла у дітей з’являється раніше, ніж перші слова. Ще до того, як вони можуть щось запитати, вони вже торкаються, дивляться, досліджують. І все, що їм потрібно на цьому етапі — спокійне ставлення і прості, правильні слова. Називати частини тіла своїми іменами — пеніс, вульва, анус — означає навчити дитину, що її тіло,…

Права дітей в Україні: не святкова тема

Раніше ми щороку відзначали День захисту дітей 1 червня, але з 2025 року Україна офіційно перенесла це свято на 20 листопада, щоб позбавитись ще одного пережитку СРСР. В цей день в чатах традиційно з’являлися листівки з усміхненими немовлятами й підписом «діти — наше майбутнє», а ми пригадували, що діти мають права. Але діти, це не…

Українська вишиванка, від скіфів до сьогодення: символи та регіональні особливості

Не просто одяг, не тільки на свята. Українська вишиванка — це історія, яку намагались стерти, символ, що вижив крізь цензуру, колоніальні заборони й глобальні тренди. Це голос народу, зашитий в нитках. Вона — наче фенікс: пережила імперії, депортації, війни й моду на все іноземне. І щоразу поверталась. Яскрава. Смілива. Справжня. Звідки з’явилася українська вишиванка: шлях…

День матері в Україні: ким стають українці завдяки своїм мамам

11 травня відзначають День Матері в Україні і світі. Та це не просто ще одна дата з букетами, дитячими аплікаціями й знижками в магазинах. День матері має глибоку й особисту історію. Його започаткувала американка Анна Джарвіс на початку ХХ століття, після того, як втратила маму. Вона розіслала тисячі листів, організовувала події, переконувала політиків і редакторів…

Люди прибирають парк у День Землі, висаджують дерева та борються з пластиком

22 квітня — День Землі: історія, традиції та що можемо зробити разом із дітьми!

Не тільки квартира, будинок у передмісті чи дача з яблунями. Наш дім — це Земля. І він — один, без запасного варіанту. Ми звикли, що все під боком: вода є, повітря є, їжа є. Але щодня наш дім змінюється. Десь ліс зникає, бо зрубали без ухвалення плану. Десь земля вкрита уламками ракет. А десь водойми…

Дитина читає книгу з захопленням — символ Дня книги і авторських прав

День книги – як дитячі книжки допомагають пізнати себе і світ!

Хоча книжка сьогодні змагається за увагу з безкінечною стрічкою Instagram чи Тік током, але вона все ж знаходить шлях до сердець маленьких читачів. Бо література — це досвід, це погляд із середини, це відчуття, що тебе хтось розуміє. І саме в цьому — її сила. Тому, що читання — це один зі шляхів самопізнання. Чому…

Залишилися питання?

Наші куратори обов'язково зв'яжуться з вами